Zwiedzane miejsca: Wenecja, wyspy Murano i Burano.


Organizator zapewnia:

 • Przelot samolotem  rejsowym linii PLL LOT z lotniska Warszawa-Okęcie lub  Kraków-Balice linią Ryanair
 • Opłaty lotniskowe
 • Transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • Pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami
 • 4 noclegi  w hotelach *** w Wenecji-Mestre
 • 4 śniadania 
 • Ubezpieczenie od NNW, KL i bagażu Towarzystwa Ubezpieczeniowego Signal Iduna
 • Opłatę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego za każdego uczestnika wycieczki
 • Podatek VAT,
 • Opiekę licencjonowanego pilota

 
Termin i cena (5 dni, samolot):

a)Warszawa-Okęcie
--

b)Kraków-Balice
11.05-16.05.2018 Kraków-Balice 1650 PLN
30.06-04.07.2018 Kraków-Balice 1650 PLN
08.09-12.09.2018 Kraków-Balice 1650 PLN


Warunki płatności:

Przy zakupie wycieczki należy wpłacić 30% ceny wyjazdu. Dopłata do 100% ceny najpóźniej do 30 dni przed planowanym terminem wylotu, przesłana na konto bankowe podane w formularzu umowy-zgłoszenia.

Środek lokomocji: Samolot

Skąd wyjazd:  Lotnisko Warszawa-Okęcie lub  Kraków-Balice

 

PROGRAM RAMOWY

Dzień 1:
Zbiórka uczestników na lotnisku.  Przelot do Włoch na lotnisko w Wenecji  Transfer do hotelu w Wenecja-Mestre. Zakwaterowanie i nocleg ( ile godziny przelotu na to pozwolą to  w pierwszym  i ostatnim dniu będzie realizowany program zwiedzania).

Dzień 2:
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Wenecji- Królowej Adriatyku czyli miasta kanałów, których jest w miesicie aż 150. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od  wizyty na Placu św. Marka ( nazwanego przez Napoleona najpiękniejszym salonem Europy) czyli samego centrum Wenecji. Skupimy się tutaj na najpiękniejszych zabytkach Wenecji tj. sławnej Bazylice św. Marka, dzwonnicy i pałacu Dożów niezwykłego arcydzieła gotyku weneckiego). Następnie udamy się na romantyczny spacer po kanałach i mostach weneckich. Tych ostatnich jest w Wenecji 400 i są niezwykle pięknym elementem krajobrazu. W czasie naszego spaceru odwiedzimy miedzy innymi dwa te najbardziej znane tj. Most Ponte di Rialto przerzucony przez Canal Grande, który w XV w nazywany był najpiękniejszą ulicą świata gdyż po jego obu brzegach położone są najpiękniejsze pałace w mieście, których fasady skierowane są w stronę wody oraz drugi absolutnie wyjątkowy Most Westchnień. Most Westchnień to przejście łączące Pałac Dożów z celami więziennymi. Według legendy prowadzeni tędy w dawnych wiekach skazańcy wzdychali tęskniąc za wolnością –stad nazwa mostu. Podobno zakochani, którzy pocałują się pod tym mostem szybko wezmą ślub. W godzinach popołudniowych przewidziano czas wolny lub dla chętnych rejs gondolą po kanałach weneckich śladami Casanovy (dodatkowo płatne 20 Euro/os). Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3:
Po śniadaniu zwiedzanie miasta rozpoczniemy od wizyty na Campo Santa Maria Formosa jednym z najpiękniejszych placów w mieście. Przepiękne budynki wzniesione w różnym czasie tworzą tu niezwykłą mozaikę stylów. Następnie uczestnicy wycieczki przejdą do Weneckiego getta-najstarszego w Europie (początek XVI w.), które do dziś zachowało charakterystyczny wygląd i atmosferę. Można tu podziwiać niezwykłą architekturę i ślady kultury tego narodu. Znajduje się tu kilka synagog, koszerne restauracje i Campo del Ghetto Noovo-plac z tablicami pamiątkowymi i płaskorzeźbami poświęconymi ofiarom Holokaustu. Zwiedzając Wenecję nie można pominąć Bazyliki mniejszej Santa Maria Della Salute z XVII wieku, która stanowi jeden z najlepszych przykładów weneckiego baroku. Bazylika ta to także charakterystyczny element krajobrazu Wenecji. Stoi przy Canal Grande a została wzniesiona w podziękowaniu za uwolnienie Wenecji od epidemii Dżumy. Wewnątrz znajdują się obrazy Tintoretta i Tycjana. Następnie  powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4:
Po śniadaniu  grupa wypłynie łodzią motorową lub tramwajem wodnym na lagunę Wenecką by móc zawitać do dwóch wysp tj. Murano-słynącej  z wyrobu pięknego kolorowego szkła (podczas pobytu na wyspie prezentacja lokalnej manufaktury w jednej z hut) oraz Burano –kolorowej osady rybackiej słynącej z wyrobu zwiewnych koronek(wizyta w jednej z wielu galerii sztuki koronkarskiej, w której będzie można zobaczyć żmudną pracę koronkarek). Następnie czas wolny na posiłek z owoców morza i lokalnych specjałów Laguny Weneckiej. Wieczorem powrót do hotelu.  

Dzień 5:
Po śniadaniu wykwaterowanie transfer na lotnisko i przelot do kraju.Cena nie zawiera:

 • kosztów biletu wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
 • opłat za przewodników lokalnych
 • rejsów tramwajem wodnym w tym na wyspy weneckie
 • biletów komunikacji miejskiej w Mestre
 • wypożyczenia sprzętu nagłaśniającego dla każdego uczestnika
 • podatku miejskiego w hotelu

  Razem około  120 Euro/os płatne u pilota na miejscu

 

Uwagi:

- w cenę wycieczki dla osób wylatujących z lotniska Warszawa-Okęcie  został wliczony zarówno bagaż podręczny jak i rejestrowany natomiast dla osób wylatujących z lotniska Kraków-Balice w cenę wycieczki wliczony został tylko bagaż podręczny o wadze 10 kg. Dla w/w osób odlatujących z Krakowa  istnieje możliwość (za dodatkową opłatą)  dokonania zakupu bagażu rejestrowanego w obie strony  przez organizatora ale powyższy fakt należy zgłosić nie później niż na 7 dni przed planowanym terminem odlotu
- kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od terminu i godzin przelotu
- pilot nie oprowadza grupy po wnętrzach muzeów i obiektach sakralnych
- spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w Polsce lub na lotnisku w Wenecji
- transfery są realizowane busem lub autokarem natomiast przejazdy do Wenecji oraz w samym mieście realizowane są autobusami komunikacji miejskiej i tramwajami wodnymi
- dopłata do pokoju jednoosobowego 400 PLN
- istnieje także możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia uczestników od kosztów rezygnacji z wyjazdu (dla chętnych)tj. 3,2% ceny wycieczki deklarując powyższy fakt oraz wpłacając  w/w kwotę  bezpośrednio przy podpisywaniu umowy z Biurem Podróży (nie później jednak niż w terminie 5 dni od dnia podpisania umowy).

 

GODZINY LOTÓW:

Kraków Balice do Wenecja Treviso:  wyloty o godz. 15.20 w Wenecji o godz. 16.55

Powrót : wylot z Wenecji o godz. 20.30 przylot do Krakowa o godz. 22.05